مشخصات تراشه Dimensity 8200 مدیاتک در فضای وب منتشر شد

Posted by: seyedrezabazyar Comments: 0

مشخصات تراشه Dimensity 8200 مدیاتک در فضای وب منتشر شد


تراشه Dimensity 8200 شرکت مدیاتک هنوز به‌طور رسمی معرفی نشده است؛ اما از هم‌اکنون می‌دانیم که این تراشه مسئولیت تامین توان پردازشی در تعدادی از گوشی‌های شیائومی ردمی و iQOO 7 SE را بر عهده خواهد داشت. اکنون به لطف فعالیت‌های یک افشاگر مشهور با شناسه Digital Chat Station مشخصات کلیدی این تراشه لو رفته است. این ویژگی‌ها نشان‌دهنده پیشرفت جزئی تراشه Dimensity 8200 نسبت به Dimensity 8100 هستند.

این تراشه کماکان مجهز به 4 هسته پردازشی از نوع کورتکس A78 و 4 هسته کورتکس A55 خواهد بود؛ اما این‌بار از یک پیکره‌بندی متفاوت با سرعت فرکانس بالاتر استفاده خواهد شد. هسته‌های کورتکس A78 به دو خوشه تقسیم می‌شوند. خوشه اول شامل یک هسته کورتکس A78 با حداکثر فرکانس 3.1 گیگاهرتز و خوشه دوم شامل سه هسته کورتکس A78 با فرکانس 3.0 گیگاهرتز خواهد بود. چهار هسته کم‌مصرف کورتکس A55 نیز کماکان با فرکانس 2.0 گیگاهرتزی فعالیت خواهند کرد.

این رو هم بخون:

برای مقایسه جالب است بدانید که هسته پردازشی کورتکس A78 در تراشه Dimensity 8100 با فرکانس 2.85 گیگاهرتزی فعالیت می‌کند. بنابراین مدیاتک سرعت فرکانس این هسته‌ها را اندکی افزایش داده است. پردازنده گرافیکی Mali-G610 MC6 در مقایسه با تراشه پیشین بدون تغییر باقی مانده است. همچنین شخص افشاگر ادعا می‌کند که امتیاز تراشه Dimensity 8200 در تست بنچمارک AnTuTu احتمالا از مرز 900 هزار فراتر خواهد رفت.

این گزارش با پیش‌بینی قیمت‌گذاری برخی گوشی‌های ردمی و iQOO مجهز به تراشه Dimensity 8200 به پایان می‌رسد. ظاهرا قیمت‌گذاری این گجت‌ها از مرز 2000 یوان (معادل 280 دلار) فراتر نخواهد رفت. بی‌تردید این رقم بدون احتساب مالیات و سایر عوامل تاثیرگذار بر قیمت‌‌گذاری گوشی‌ها در بازارهای غربی اعلام شده است؛ اما در عین‌حال کماکان کاملا رقابتی به‌نظر می‌رسد.منبع: itresan.com

Get Your Free Instant SEO Audit Now

Improve your seo ranking with porto

Best SEO Features & Methodologies. Better SEO than your competitors

[contact-form-7 404 "یافت نشد"]