مایکروسافت پشتیبانی از ویندوز 8.1 را در روز 20 دی ماه متوقف خواهد کرد

Posted by: seyedrezabazyar Comments: 0

مایکروسافت پشتیبانی از ویندوز 8.1 را در روز 20 دی ماه متوقف خواهد کرد


بر اساس اعلام وبسایت Neowin، مایکروسافت از روز 10 ژانویه 2023 (20 دی ماه) پشتیبانی از سیستم‌عامل ویندوز 8.1 را متوقف خواهد کرد. این موضوع از سوی سرویس مطبوعاتی کمپانی نیز اعلام شده است.

کامپیوترهای مجهز به ویندوز 8.1 پس از تاریخ اعلام شده نیز کماکان به فعالیت خود ادامه می‌دهند؛ اما کاربران از پشتیبانی فنی برای رفع تمامی مشکلات خود بی‌بهره خواهند بود. بعلاوه از روز 20 دی ماه به بعد به‌روزرسانی‌های نرم‌افزاری و پچ‌های اصلاح‌کننده حفره‌های آسیب‌پذیر، دیگر برای ویندوز 8.1 منتشر نخواهند شد. این پدیده نهایتا امنیت اطلاعات کاربران را به خظر خواهد انداخت.

این رو هم بخون:

اگرچه کاربران بدون دریافت آپدیت‌های نرم‌افزاری و پچ‌های امنیتی مداوم نیز کماکان می‌توانند از کامپیوترهای شخصی مجهز به ویندوز 8.1 استفاده کنند؛ اما در این‌صورت سیستم آنها بیش از پیش در معرض خطر ویروس‌ها و بدافزارها قرار خواهد گرفت. بنابراین کارشناسان توصیه می‌کنند تا سیستم‌عامل خود را به نسخه‌ای از ویندوز که هنوز تحت پشتیبانی شرکت مایکروسافت قرار دارد؛ ارتقاء دهید.

مایکروسافت به کاربران توصیه می‌کند تا سیستم‌عامل خود را به ویندوز 11 به‌روزرسانی کنند. این شرکت ادعا کرده که ویندوز 11 ایمن‌ترین نسخه ویندوز منتشر شده تا به امروز به‌شمار رفته و به لطف بهره‌مندی از آنتی‌ویروس، فایروال، قابلیت حفاظت از اینترنت و سایر امکانات از داده‌های کاربران به شکلی جامع محافظت خواهد کرد. بر اساس اعلام وبسایت Neowin، توقف پشتیبانی از ویندوز 8.1 به معنای پایان پشتیبانی از اپلیکیشن‌های مایکروسافت 365 (آفیس) و قابلیت خرید از طریق فروشگاه مایکروسافت استور در ویندوز 8.1 خواهد بود.منبع: itresan.com

Get Your Free Instant SEO Audit Now

Improve your seo ranking with porto

Best SEO Features & Methodologies. Better SEO than your competitors

[contact-form-7 404 "یافت نشد"]