یک‌سوم محققان به ماهیت جنگ‌آفرین هوش مصنوعی در آینده باور دارند

Posted by: seyedrezabazyar Comments: 0

یک‌سوم محققان به ماهیت جنگ‌آفرین هوش مصنوعی در آینده باور دارند


محققان موسسه واشنگتن اخیرا اقدام به اجرای یک نظرسنجی در میان دانشمندان فعال در حوزه هوش مصنوعی کرده‌اند. نتایج این نظرسنجی نشان می‌دهند که 36 درصد شرکت‌کنندگان اطمینان دارند که توسعه هوش مصنوعی می‌تواند به عواقبی فاجعه‌بار طی قرن جاری منجر شود. این پیامدهای ناگوار با جنگ هسته‌ای یا فجایعی دیگر در این مقیاس قابل مقایسه خواهند بود. نتایج این کار تحقیقاتی به‌صورت یک مقاله چاپ اولیه در پایگاه arXiv منتشر شده است.

سایر دانشمندان اطمینان دارند که فناوری‌های هوش مصنوعی به کاتالیزوری برای وقوع انقلاب صنعتی در جهان مبدل خواهند شد؛ پدیده‌ای که ناگزیر، تحولات اجتماعی مختلفی را به‌دنبال خواهد داشت. بعلاوه 74 درصد از محققان حوزه هوش مصنوعی بر این باورند که میزان تاثیرگذاری شرکت‌های خصوصی بر این حوزه از علم چشمگیر بوده و 60 درصد از آنها نیز پدیده ردپای کربن را به‌عنوان یک مشکل بزرگ قلمداد می‌کنند. به گفته این افراد، توسعه هوش مصنوعی موجب تخریب محیط زیست خواهد شد.

این رو هم بخون:

اکنون نسخه پیش‌چاپ شده این مقاله بایستی از سوی سایر نشریات مورد بررسی قرار بگیرد. با اتمام این فرآیند احتمالا شاهد انتشار مقاله بازبینی شده در یک ژورنال علمی و معتبر خواهیم بود.منبع: itresan.com

Get Your Free Instant SEO Audit Now

Improve your seo ranking with porto

Best SEO Features & Methodologies. Better SEO than your competitors

[contact-form-7 404 "یافت نشد"]