بودجه 2.4 میلیارد دلاری ژاپن برای توسعه تراشه‌های 2 نانومتری با همکاری آمریکا

Posted by: seyedrezabazyar Comments: 0

بودجه 2.4 میلیارد دلاری ژاپن برای توسعه تراشه‌های 2 نانومتری با همکاری آمریکا


خبرگزاری TASS با استناد به اطلاعات منتشر شده در روزنامه Nikkei اعلام کرده که دولت ژاپن در صدد تخصیص بودجه حدودا 2.38 میلیارد دلاری جهت ایجاد یک مرکز تحقیقاتی مشترک با ایالات‌متحده برای توسعه تراشه‌های 2 نانومتری نسل آینده است.

این نشریه خاطرنشان می‌کند که توافق برای ایجاد یک مرکز مشترک در اواخر ماه جولای امسال محقق شد. همچنین بر اساس برنامه‌ریزی‌ها این مرکز تحقیقاتی تا پایان سال 2022 تاسیس خواهد شد.

این رو هم بخون:

دانشگاه توکیو، موسسه ملی علوم و فناوری‌های صنعتی پیشرفته ژاپن، موسسه علوم طبیعی Riken و همچنین چندین شرکت که فهرست اسامی آنها در آینده منتشر خواهد شد؛ از جمله شرکای این پروژه به‌شمار می‌روند. شرکت آمریکایی IBM نیز یکی از شرکای احتمالی این پروژه محسوب می‌شود.

پیش از این اعلام شد که اینتل تصمیم گرفته که تا سال 2030 به دومین تولیدکننده بزرگ پردازنده‌ها و سایر تراشه‌های قراردادی در جهان تبدیل شود. بخش عمده‌ای از خوش‌بینی اینتل از آنجا ناشی می‌شود که اخیرا تنش‌های میان مناطق آسیا و غرب به سرعت در حال افزایش بوده و پیچیدگی وضعیت ژئوپولتیکی به سود کمپانی آمریکایی خواهد بود؛ چرا که بسیاری از مشتریان از عقد قرارداد با شرکت‌های چینی و تایوانی احساس نگرانی خواهند کرد.منبع: itresan.com

Get Your Free Instant SEO Audit Now

Improve your seo ranking with porto

Best SEO Features & Methodologies. Better SEO than your competitors

[contact-form-7 404 "یافت نشد"]