ظهور یک ستاره جدید؛ خودروی الکتریکی GT Opus 1 از شرکت تازه تاسیس بیانکا

Posted by: seyedrezabazyar Comments: 0

ظهور یک ستاره جدید؛ خودروی الکتریکی GT Opus 1 از شرکت تازه تاسیس بیانکا


شاید شما نیز تا به حال نام شرکت بیانکا (BeyonCa) را نشنیده باشید؛ بیانکا شرکت جدید خودروسازی چینی است که اخیرا تاسیس شده است. این مرکز به همراه مرکز طراحی در آلمان و مرکز توسعه هوش مصنوعی در سنگاپور اولین خودروی مشترک خود را معرفی کردند.

بنیانگذار شرکت مذکور همان رئیس سابق فولکس‌واگن چین و مدیرعامل فعلی رنو در چین است که سو ویمینگ نام دارد. این شرکت امید دارد که بتواند خودروی برقی خود را به همراه استانداردهای خودروهای برقی ارائه دهد.

آن سو ویمینگ (Soh Weiming) که موسس و رئیس این شرکت است اخیرا اعلام کرده است که خودروی الکتریکی بیانکا GT Opus 1 فراتر از یک خودروی برقی هوشمند است. می‌توان گفت که بیانکا GT Opus 1 نتیجه یک کار تیمی است.

کاربران می‌توانند طراحی، راحتی، خاص و اسپرت بودن و یک تجربه شگفت‌انگیز را با این خودرو احساس کنند.

از طراحی صحبت کردیم؛ طراح این خودرو رئیس سابق طراحی اشکودا و بنتلی بوده و درک ون براکل نام دارد. یکی از ویژگی‌های جذابی که در این خودرو به کار رفته است وجود سنسورهایی برای کنترل فشار خون راننده است و اگر حادثه اورژانسی نیز در زمینه پزشکی رخ دهد، خودرو قادر است زنگ هشدار را به صدا در بیاورد.

این رو هم بخون:

خودروسازان گفته‌اند که در صورت رخ دادن چنین اتفاقی سرعت خودرو به طور خودکار کم شده و سپس می‌تواند در یک خط اضطراری توقف کند. سپس با پزشکی که بتواند راننده را تحت نظر داشته باشد تماس گرفته و از طریق اطلاعات سرگرمی مراحل را به او گوشزد خواهد کرد. به گفته رییس این کمپانی، این تنها یکی از چندین ویژگی‌های هوشمندی است که برای شرکت بسیار مهم و حیاتی محسوب می‌شود.

آن سو ویمینگ، موسس و رئیس شرکت بیانکا

همانطوری که در بالا نیز بحث شد، این خودرو یک خودروی برقی هوشمند است. فناوری‌ها برای خدمت‌رسانی به کاربران ارائه شده‌اند ولی خود این‌ها نباید جزو یک هدف حساب شوند. در عوض، فناوری‌های پیشرفته باهم ترکیب خواهند شد. یعنی روش عملکرد محور جایگزین روش سناریو محور خواهد شد. بیانکا شرکتی است که قصد دارد محصولات عالی را با تجربه کاربری یکپارچه به کاربران خود ارائه کند تا ارزش واقعی خدمات در ماشین و فراتر از آن به طور کامل حس شود.

علاوه بر این ویژگی‌هایی که اشاره کردیم، بیانکا اعلام کرده است این خودرو به درجه بالایی از اتوماسیون مجهز می‌شود یعنی برای مثال ویژگی برای پارک خودکار خودرو در دسترس خواهد بود که به رانندگان کمک می‌کند تا تجربه بهتری در رانندگی داشته باشند.

خودروی الکتریکی GT Opus 1 بیانکا مخفف Gran Turismo Opus 1 است. این خودرو از باتری 130 کیلووات ساعتی بهره خواهد برد و همچنین سرعت شارژ سریع موجود در آن 800 ولت خواهد بود که سلولی وابسته به بسته و بدنه خودرو دارد.

حامیان این شرکت (بیانکا)، رنو و دانگ فنگ موتور هستند و قرار است در سال 2023 تولید اولین خودروی GT Opus 1 آغاز شود. احتمالا قیمت این خودرو حدود 1 میلیون یوان (136931 دلار آمریکا با نرخ ارز فعلی) خواهد بود. گفته شده است که اولین نسخه تولیدی خودروی GT Opus 1 در نمایشگاه خودرو شانگهای 2023 به نمایش در بیاید.منبع: itresan.com

Get Your Free Instant SEO Audit Now

Improve your seo ranking with porto

Best SEO Features & Methodologies. Better SEO than your competitors

[contact-form-7 404 "یافت نشد"]