جزئیات بسته حمایتی وزارت ارتباطات از کسب و کارهای مجازی مشخص شد

Posted by: seyedrezabazyar Comments: 0

جزئیات بسته حمایتی وزارت ارتباطات از کسب و کارهای مجازی مشخص شد


وزارت ارتباطات، آیین رونمایی از طرح حمایت از کسب و کارهای اقتصاد دیجیتال کشور را با حضور احسان خاندوزی وزیر اقتصاد برگزار کرد.

عیسی زارع‌پور در این مراسم گفت: اقتصاد دیجیتال در حال حاضر سهم 7 درصدی از کل اقتصاد کشور دارد. دولت توجه خاصی به این بخش دارد و کارگروه ویژه‌ای با 11 عضو کابینه در دولت تشکیل شده تا موانع را از سر راه کسب و کارها بردارند.

وزیر ارتباطات تاکید کرد که تا کنون 6 جلسه توسط این کارگروه برگزار شده و مصوبات خوبی در حوزه بیمه، فریلنسرها، شرکت‌های دانش بنیان و حمایت از کسب و کارهای مجازی به ثبت رسیده است.

زارع‌پور به این نکته اشاره کرد که از 4 ماه پیش مسیر حمایت از کسب و کارهای داخلی آغاز شده و تلاش‌هایی صورت گرفت تا در 3 لایه مختلف اقتصاد دیجیتال حمایت ویژه‌ای انجام شود.

البته وزیر ارتباطات اشاره کرد که به این مصوبات با توجه به محدودیت دو پلتفرم خارجی سرعت داده‌ایم.

این رو هم بخون:

وی با ارزشمند خواندن این مصوبه گفت: اگر این مصوبه به شکل کامل اجرا شود اتفاق مهمی در کشور رخ خواهد داد. در این آیین‌نامه 30 حمایت در نظر گرفته شده است و برای اجرایی شدن آن باید تمام دستگاه‌ها پای کار بیایند.

زارع‌پور با اعلام بخشی از حمایت‌های تصویب شده گفت:

فراهم شدن امکان راه‌اندازی حساب امانیخرید اعتباریپرداخت مستقیمکیف پول در سکوهای مشمولفراهم کردن درگاه پرداخت برای سکوهای مشمول توسط بانک مرکزیتخفیف حداکثری هزینه تبلیغات در دستگاه‌های دولتیممنوعیت تبلیغ سکوهای مشابه خارجی در برنامه‌های سازمان صدا و سیمابرنامه‌سازی برای معرفی کسب و کارهای مشمول در صدا و سیما برای جذب دنبال کنندهاختصاص بسته ویژه تبلیغات پیامکی به کسب و کارهای مشمولارائه تخفیف در خدمات پستی سکوهای مشمولارائه تسهیلات از صندوق نوآوری و شکوفایی به سکوهای مشمول برای توسعه زیر ساخت‌های خودحمایت وزارت ارتباطات برای تامین زیرساخت‌های اولیه سکوهای مشمولمعافیت مالیاتی تا سقف 2 میلیارد تومان درآمد در سال برای کسب و کارهای مشمولی که فاقد سابقه مالیاتی هستندتخفیف مالیاتی برای کسب و کارهای مشمولی که دارای پرونده مالیاتی هستند

وزیر ارتباطات در خصوص روش آسان‌تر دریافت مجوز فعالیت اعلام کرد که از این پس ثبت نام در پلتفرم‌های تایید شده به معنای دریافت اینماد است.

وی در خصوص ضمانت اجرایی این مصوبه گفت: از همین امروز کمیته‌ای برای پیگیری اجرای این مصوبه با مرکزیت وزارت ارتباطات تشکیل و گزارش کار دستگاه‌ها به هیات دولت و مجلس ارائه خواهد شد.منبع: itresan.com

Get Your Free Instant SEO Audit Now

Improve your seo ranking with porto

Best SEO Features & Methodologies. Better SEO than your competitors

[contact-form-7 404 "یافت نشد"]