آموزش رهگیری تیپاکس با چهار روش ساده

Posted by: seyedrezabazyar Comments: 0

آموزش رهگیری تیپاکس با چهار روش ساده


در این مقاله قصد داریم تا 4 روش مختلف برای رهگیری پست ارسالی شما از طریق تیپاکس را آموزش دهیم. با ما در آی‌تی‌رسان همراه باشید.

تیپاکس، اولین شرکت خصوصی در کشور ایران است که خدمات پستی داخلی و بین‌المللی را با 60 سال سابقه ارائه می‌دهد. تیپاکس در حدود 1000 نمایندگی فعال در بخش‌‌های مختلف کشورمان دارد. به صورت کلی، این شرکت کارنامه بسیار خوبی در حوزه کاری خود دارد و کالاها را بسیار دقیق و با دقت ارسال می‌کرد.

اما در یکی دو سال گذشته و برخلاف گزارش تیپاکس کیفیت ارسال و خدمات این سرویس به‌شدت افت کرده و تعداد کاربران ناراضی این شرکت بسیار زیاد شده است. در ادامه، ابتدا به مشکلات احتمالی این سرویس اشاره می‌کنیم و بعد از آن راه‌های مختلفی برای رهگیری تیپاکس به شما معرفی می‌کنیم.

فرستنده، می‌تواند در مدت زمانی‌که مرسوله، توسط شرکت تیپاکس از وی دریافت شده است، تا زمانی‌که محصول به دست گیرنده نرسیده، با استفاده از روش‌های مختلفی مرسوله خود را پیگیری نماید.

لطفا تا حد امکان از سرویس تیپاکس استفاده نکنید!

همانطور که در مقدمه گفتیم، این شرکت 60 ساله در چند سال اخیر افت کیفیت زیادی پیدا کرده است. تاخیر و بی‌منظمی زیاد در ارسال محصولات از رایج‌ترین ایرادات این سرویس است. اما مشکلاتی که تیپاکس برای کاربران خود رقم زده است، گاهی فراتر از این حرف‌ها می‌رود. در ادامه شاهد توضیحات برخی کاربران از تجربه شخصی‌شان هنگام استفاده از تیپاکس خواهیم بود:

کاربری با نام رخشان می‌گوید:

“سلام واسه منم گند زد تیپاکس. بسته از قشم فرستادم بره تهران. از تیپاکس بندر زنگ زدن بسته شما رسیده کجا بیاریم تحویل بدیم. میگم بسته باید تهران باشه میگن ما خبری نداریم بسته شما بندر رسیده چیکارش کنیم”

کاربری با نام Mahi می‌گوید:

“واقعا بی مسئولیت هستن!!بسته ی من سه ماهه که گم شده و من هرچی پیگیری میکنم هیچ کس جوابگو نیست”

کاربری با نام ساجده می‌گوید:

“من اجیل شب یلدا گرفتم بسته منو فرستادن. تبریز از تبریز برگشته تهران الانم خیر سرشون برگشته شهرکرد الان حدود ده دوازده روزه هنوز چیزی دست منو نگرفته”

کاربری با نام علیرضا می‌گوید:

“واقعا بی مسئولیت هستن .۲۰ روزه بسته من با دستم نرسیده، واقعا مسخره بازی این تیباکس”

همانطور که مشاهده می‌کنید، کاربران به مشکلات عجیب و غریب مختلفی برخوردند، از گم‌شدن مرسوله‌ها گرفته تا ارسال به مقصدهای اشتباه! تعداد این مورد اتفاق‌ها هم کم نیست که بتوانیم استفاده از این سرویس را پیشنهاد کنیم. به همین دلیل سعی کنید تا حد امکان از این سرویس استفاده نکنید!

اما اگر هم‌اکنون در حال استفاده از تیپاکس هستید و قصد دارید تا وضعیت و موقعیت بسته خودتان را رهگیری کنید، با ما در ادامه همراه باشید.

1- پیگیری آنلاین مرسولات، از طریق بخش رهگیری تیپاکس

ابتدا وارد وبسایت Tipax شوید.از صفحه اصلی سایت، برروی گزینه «رهگیری» کلیک کنید.

سپس کد رهگیری که تیپاکس پس از دریافت مرسوله، از طریق پیامک برای شما ارسال کرده است را وارد کنید.در آخر برروی گزینه «رهگیری» کلیک کنید.

منتظر بمانید اطلاعات بارگذاری شوند.

همانطور که در تصویر نیز می‌بینید، اطلاعات کامل مرسوله شما قابل مشاهده است.
در سمت چپ، مراحل دریافت و ارسال مرسوله قابل مشاهده است.اطلاعات وسط، نشان‌ دهنده نوع ارسال مرسوله (اکسپرس زمینی، هوایی، بین‌المللی) است.و در آخر، اطلاعات فرستنده، گیرنده، آدرس گیرنده، آدرس فرستنده، زمان دریافت، مبلغ بیمه، وزن، بسته‌بندی، نوع پرداخت و هزینه حمل مشاهده می‌شود.در قسمت پایین اطلاعات، گزینه «پرینت رسید» برای دریافت و چاپ رسید قابل دسترس است.

2- رهگیری بسته تیپاکس از طریق My Tipax

ابتدا وارد حساب تیپاکسی خود در نرم‌افزار موبایلی یا تحت‌وب My Tipax، شوید.پس از ورود، از منوی سمت راست، گزینه «رهگیری سفارشات» را انتخاب کنید.تمامی اطلاعات تاریخچه سفارشات شما در تیپاکس، به صورت یک لیست قابل مشاهده است.شما می‌توانید با انتخاب آخرین سفارشات، از ریز جزئیات مرسوله خود آگاه شوید.از ویژگی‌های خوب My Tipax می‌توان به، برآورد سریع هزینه ارسال نیز اشاره کرد.

3- رهگیری پست تیپاکس از طریق مراجعه حضوری به نمایندگی

اگر نتوانستید اطلاعات مورد نیاز خود را از طریق دو روش فوق، به‌دست آورید؛ می‌توانید با مراجعه حضوری به نمایندگی‌های تیپاکس در شهر خود، اطلاعات دقیق‌ مرسوله خود را کسب کنید.
لیست، آدرس و شماره تماس نمایندگی‌های تیپاکس

4- تماس با پشتیبانی 24 ساعته تیپاکس

اگر سه روش فوق مقدور نبود؛ و یا نتوانستید اطلاعات مورد نظر خود را کسب کنید، می‌توانید با پشتیبانی 24 ساعته تیپاکس با شماره 8457-021 تماس حاصل کرده، و اطلاعات جامع مورد نیاز خود را به‌دست آورید.

البته لازم به ذکر است که خدمات تلفنی تیپاکس از تاریخ 28 خرداد سال 1401 تا اطلاع ثانوی به دلیل اختلالی در دسترس نخواهند بود.منبع: itresan.com

Get Your Free Instant SEO Audit Now

Improve your seo ranking with porto

Best SEO Features & Methodologies. Better SEO than your competitors

[contact-form-7 404 "یافت نشد"]