سرمایه‌گذاری در بخش اقتصاد دیجیتال و استارتاپ‌ها کاهش پیدا کرده است

Posted by: seyedrezabazyar Comments: 0

سرمایه‌گذاری در بخش اقتصاد دیجیتال و استارتاپ‌ها کاهش پیدا کرده است


حسین سلاح ورزی، نایب رییس اتاق بازرگانی ایران اعلام کرد: با توجه به قطع اینترنت طی یک ماه اخیر، با کاهش نرخ سرمایه‌گذاری در حوزه اقتصاد دیجیتال مواجه شده‌ایم.

سلاح‌ورزی در ابتدای سخنان خود به این نکته اشاره کرد که نرخ سرمایه‌گذاری در کشور حدود یک دهه است که کاهش پیدا کرده، وی در همین زمینه گفت: با بررسی وضعیت عمومی سرمایه‌گذاری کشور از سال 1390 تاکنون می‌توان گفت که نرخ تشکیل سرمایه ثابت در کشور کاهشی بوده، حتی طبق آمارهای موجود در سال‌های 1397 و 98 نرخ تشکیل سرمایه منفی شده و به نوعی استهلاک سرمایه از تشکیل سرمایه پیشی گرفته است.

این رو هم بخون:

نایب رییس اتاق بازرگانی ایران تاکید کرد که گزارش‌ها از متوقف شدن پروژه‌ها، استارتاپ‌ها و کسب و کارهای متعدد همزمان با قطع اینترنت خبر می‌دهد.

وی با اشاره به تاثیرات منفی قطع و محدودیت اینترنت بر کسب و کارها گفت: اتفاقات اخیر و محدود کردن و قطع کردن اینترنت در مقاطع مختلف، به ویژه فیلترینگ بدون اطلاع قبلی، شرایط نا اطمینانی را افزایش می‌دهد و به نوعی می‌تواند در کاهش نرخ سرمایه گذاری در این حوزه بسیار تاثیر گذار باشد. چرا که اساسا موج نا امیدی در فضای این نوع کسب ‌و کارها، آفت اصلی برای عدم سرمایه گذاری خارجی و حتی داخلی است.

سلاح‌ورزی با انتقاد به این موضوع که در این سال‌ها متولی مناسبی برای حکمرانی دیتا نبوده که بتواند تحرکی را در نرخ اشتغال و رشد اقتصادی در کسب و کارها مبتنی بر نوآوری فراهم کند، تاکید کرد که سیاست‌ها یا ابهامات و ریسک‌هایی مانند مبادلات بانکی، قطع مکرر اینترنت و دیگر سیاست‌گذاری‌ها باعث شده که فضای ناامنی برای سرمایه‌گذاران به وجود بیاید و موجب خروج سرمایه یا عدم سرمایه‌گذاری در این بخش شود.منبع: itresan.com

Get Your Free Instant SEO Audit Now

Improve your seo ranking with porto

Best SEO Features & Methodologies. Better SEO than your competitors

[contact-form-7 404 "یافت نشد"]