وزیر ارتباطات: اینستاگرام پلتفرم مناسبی برای سرمایه‌گذاری در کشور نیست

Posted by: seyedrezabazyar Comments: 0

وزیر ارتباطات: اینستاگرام پلتفرم مناسبی برای سرمایه‌گذاری در کشور نیست


عیسی زارع‌پور، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اعلام کرد که تمرکز این وزارتخانه بر روی پیام‌رسان‌هایی است که مردم اقبال بیشتری نسبت به آن‌ها داشتند.

وزیر ارتباطات در سخنان جدید خود ادعا کرد که در دو روز اخیر به جز اینستاگرام و واتس‌اپ، هیچ محدودیتی برای دسترسی به اینترنت بین‌الملل وجود ندارد. وی تاکید کرد که اینستاگرام و واتس‌اپ به دلایل امنیتی بسته شده‌اند ولی دیگر محدودیت‌های اینترنت بین‌الملل که به دستور نهادهای امنیتی برای ملاحظات امنیتی اعمال می‌شد، برداشته شده است.

زارع‌پور مجددا تاکید که محدودیت فعلی صرفا برای واتس‌اپ و اینستاگرام است و این دو پلتفرم تنها با تصمیم‌گیری مراجع ذی‌صلاح رفع فیلتر خواهند شد.

وزیر ارتباطات در ادامه سخنانی را مطرح کرد که احتمال دائمی شدن فیلترینگ اینستاگرام را افزایش می‌دهد، او گفت: پلتفرمی که قوائد جمهوری اسلامی را به رسمیت نمی‌شناسد و هرازچندگاهی نقش محوری در آشوب‌ها و ناامنی‌ها ایجاد می‌کند، طبیعتا بستر مناسبی برای سرمایه‌گذاری در کشور نیست، به هر حال مهم است تصمیمات دیگری هم در خصوص آن گرفته شود.

برنامه‌ریزی برای حمایت از پیام‌رسان‌های بومی

وی با اشاره به برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته در جهت تجمیع پیام‌رسان‌های بومی گفت: پیام‌رسان‌های متعدد در کشور شاید نیاز و ضرورت نباشد اما نمی‌توان به یکباره همه آن‌ها را کنار گذاشت، ما یک برنامه مدونی را دنبال می‌کنیم تا کمک کنیم پیام‌رسان‌های بومی تقویت شوند و در نهایت دو یا سه پیام‌رسان در کشور فعال باشند که بتوانند نیازهای مردم را بر طرف کنند.

زارع‌پور آماده بودن زیرساخت‌ها و اقبال مردم را به عنوان دو عنصر اصلی در جهت حمایت‌ از پیام‌رسان‌ها اعلام کرد، البته وزیر ارتباطات متذکر شد که افزایش کیفیت پیام‌رسان در مدت اخیر هم از جمله موارد کلیدی برای حمایت دولت از یک پیام‌رسان بومی است.منبع: itresan.com

Get Your Free Instant SEO Audit Now

Improve your seo ranking with porto

Best SEO Features & Methodologies. Better SEO than your competitors

[contact-form-7 404 "یافت نشد"]