ادامه داستان‌های واردات خودرو؛ زمان آغاز و تایید شرایط دو شرکت

Posted by: seyedrezabazyar Comments: 0

ادامه داستان‌های واردات خودرو؛ زمان آغاز و تایید شرایط دو شرکت


در پی داستان‌های واردات خودرو که به نظر بی‌انتها هستند، با دو خبر جدید زمان آغاز آن‌ها و تایید صلاحیت دو شرکت مواجه شدیم.

داستان واردات خودروهای خارجی که همه در گفتار موافق آن هستند، ولی در عمل چیزی در پیش نمی‌برد و طولانی‌تر از آنچه که باید، شده است.

کافی است شما به این صفحه بروید و نگاهی به سرتیتر اخباری که ما در آی‌تی‌رسان در شهریور و مهر ماه امسال پیرامون واردات خودرو و زمان و شرایط آن کار کرده‌ایم، داشته باشید تا متوجه شوید چه ماجرای پرپیچ و خمی را این ماجرا گذرانده است.

در جدیدترین اتفاقات پیرامون واردات خودرو، وزیر صمت (صنعت، معدن و تجارت) زمان آغاز این پروسه را اعلام کرد و دو شرکت هم برای این کار تایید صلاحیت شدند.

زمان شروع واردات خودرو

سریع به سراغ اصل مطلب برویم؛ وزیر صمت، سید رضا فاطمی امین، در گفت‌وگویی اعلام کرد: «از هفته آینده واردات خودرو آغاز می‌شود!»

این اولین بار نیست که خبری درباره زمان واردات خودروهای خارجی می‌شنویم. اولین بار مجلس زمان واردات خودروهای خارجی به کشور را اعلام کرد، پس از آن هم رئیس مجمع واردات اذعان کرد که اگر تمام شرایط درست پیش رود، واردات خودروهای خارجی از آذر یا دی ماه شروع می‌شود.

زمانی که فاطمی امین اعلام کرده است، از تمام زمان‌های قبلی جلوتر است. البته مطمئن نیستیم که این «هفته آینده» که اعلام شده، زمان شروع عملی واردات خودرو است یا زمان شروع پروسه‌های مرتبط با آن.

شرایط دو شرکت تایید شد

وقتی صحبت از شرایط واردات خودروهای خارجی می‌شود، یاد سه شرط عجیبی که خود سید رضا فاطمی امین لازم دانسته بود، می‌افتیم:

خودروی وارداتی باید نو باشد و خودروی دست دوم وارد کشور نشود!خودروی وارداتی خدمات پس از فروش و نمایندگی رسمی در کشور داشته باشد!هموراه با واردات خودرو، انتقال فناوری و دانش نیز صورت بگیرد!

پس از اعلام این شروط، برخی از کارشناسان صنعت خودرو، مانند امیرحسین کاکایی، اعلام کردند که با وجود تحریم‌ها، رعایت این شروط و فراهم شدن گارانتی و وارانتی لازم برای این خودورها، غیرممکن خواهد بود.

با این وجود، وزیر صمت در بازدیدی که از مراکز تولیدی گلستان داشت که طی همان هم زمان واردات خودروهای خارجی را اعلام کرد، گفت:

بیش از ۳۰۰ کسب و کار تقاضای ورود خودرو را داشتند، اما بسیاری از این شرکت‌ها، شرایط ورود خودرو را در همان ابتدای کار نداشتند و حذف شدند.

طبق این حرف و ادامه صحبت‌های سید رضا فاطمی امین، وزیر صمت، شرکت‌های متعددی درخواست‌های خود را به وزارت صنعت، معدن و تجارت ارسال کرده‌اند؛ اما اکثر این درخواست‌ها، یعنی چیزی بیش‌تر از ۹۹ درصد آن‌ها، رد شده‌اند!

این مسئول در ادامه اعلام که تا انتهای هفته گذشته، تنها دو شرکت شرایط لازم برای واردات خودرو را داشتند. قرار بر این شد که پس از جمع‌بندی درخواست‌ها، اون نام شرکت‌های تاییدشده را اعلام کند.منبع: itresan.com

Get Your Free Instant SEO Audit Now

Improve your seo ranking with porto

Best SEO Features & Methodologies. Better SEO than your competitors

[contact-form-7 404 "یافت نشد"]