گوگل در حال تست قابلیت ری‌اکشن دادن به پیامک‌ها

Posted by: seyedrezabazyar Comments: 0

گوگل در حال تست قابلیت ری‌اکشن دادن به پیامک‌ها


ماه گذشته شرکت گوگل کمپینی با نام GetTheMessage# را راه‌اندازی کرد که هدف آن متقاعد نمودن اپل برای پشتیبانی از پیام‌رسانی مبتنی بر پروتکل RCS روی گوشی‌های آی‌فون بود. با این‌حال اقدام گوگل در عمل چندان موثر واقع نشد؛ چرا که کمتر از یک ماه بعد تیم کوک؛ مدیرعامل اپل ضمن گفتگو با یک خبرنگار اعلام کرد که وی به‌دلیل ناتوانی از ارسال ویدیوهای با کیفیت بالا برای گوشی اندرویدی مادر خود ناچارا بایستی برای او یک دستگاه گوشی آی‌فون را خریداری نماید.

تست ویژگی جدید توسط گوگل به وضوح نشان‌دهنده تلاش‌های این شرکت برای بهبود قابلیت پیام‌رسانی میان کاربران اندروید و آی‌فون (یا به بیان دیگر آزار مضاعف کاربران آی‌فون) است. به گفته یکی از کاربران انجمن Reddit با شناسه u/Jabjab345، اپلیکیشن پیام‌رسان گوگل در حال تست قابلیت واکنش به پیام‌های ارسال شده از گوشی‌های آی‌فون است. هنگامی‌که یک کاربر اندرویدی به پیام کوتاه دریافتی از یک کاربران آی‌فون واکنش نشان می‌دهد؛ پیامی را مشاهده می‌کند که بیانگر استفاده از یک ایموجی برای ادای واکنش به یک پیام است.

گوگل اساسا از اپل تقلید کرده است. جهت یادآوری بایستی خاطرنشان کرد که کاربران iOS می‌توانند به پیام‌های SMS واکنش نشان دهند. کاربر آی‌فون با ارسال یک پیام کوتاه به شخص گیرنده (که در این مورد از یک دستگاه اندرویدی استفاده می‌کند) پیامی از ایموجی واکنش به‌همراه متن پیام مورد اشاره را ارسال می‌کند.

گوگل کار را به گونه‌ای انجام داده که اپلیکیشن Messages می‌تواند تشخیص دهد که واکنش مربوط به کدام پیام است. بدین‌ترتیب یک ایموجی در کنار خود پیام نمایش داده می‌شود. غول جستجوگر با این اقدام خود به کاربران آی‌فون پاسخ داده و نسخه‌ای مشابه از واکنش به پیام را صرفا به‌صورت متنی برای آنها نمایش می‌دهد.

محتوایی که کاربران هندست‌های اندرویدی هنگام ادای واکنش کاربران آی‌فون به یک پیام کوتاه مشاهده می‌کنند.

واکنش به پیام‌ها با ایموجی موضوع جدیدی نیست. تعداد زیادی از برنامه‌های پیام‌رسان بین پلتفرمی از جمله واتس‌آپ، تلگرام، مسنجر، اسکایپ، Teams و اینستاگرام همگی از قابلیت واکنش با ایموجی پشتیبانی می‌کنند. در حال حاضر این موضوع تنها برای تعدادی از کاربران در ایالات‌متحده واقعا حائز اهمیت است. کاربران در این کشور ترجیح می‌دهند تا از تجربه پیام‌رسانی پیش‌فرض تلفن استفاده کنند. این برنامه برای دستگاه‌های اندرویدی، Google Messages with RCS و برای آی‌فون، iMessage نامگذاری شده است.

این قابلیت در نسخه بتا اپلیکیشن پیام‌رسان گوگل مشاهده شد؛ اما تاکنون به‌صورت گسترده عرضه نشده است. گوگل هنوز وجود چنین قابلیتی را تائید نکرده است.منبع: itresan.com

Get Your Free Instant SEO Audit Now

Improve your seo ranking with porto

Best SEO Features & Methodologies. Better SEO than your competitors

[contact-form-7 404 "یافت نشد"]