اپل قصد استفاده مجدد از قابلیت تاچ‌ آی‌دی‌ را ندارد

Posted by: seyedrezabazyar Comments: 0

اپل قصد استفاده مجدد از قابلیت تاچ‌ آی‌دی‌ را ندارد


سیستم احراز هویت بیومتریکی مبتنی بر اثرانگشت موسوم به تاچ آی‌دی اگرچه مدت‌هاست که از آی‌فون‌های اپل کنار گذاشته شده است؛ اما بسیاری از کاربران کماکان این سیستم را به تکنولوژی جایگزین آن یعنی فیس آی‌دی ترجیح می‌دهند. شایعات مبنی بر بازگشت دوباره تاچ آی‌دی به مدل‌های کلیدی آی‌فون از مدتی قبل شنیده می‌شوند؛ اما به‌نظر می‌رسد که این سناریو حداقل در آینده‌ای نزدیک عملی نخواهد شد.

مارک گورمن؛ روزنامه‌نگار مشهور در زمینه پوشش اخبار مربوط به اپل در آخرین شماره از خبرنامه خود موسوم به Power On اعلام کرد که آی‌فون 15 فاقد فناوری تاچ آی‌دی خواهد بود. همچنین وی خاطرنشان کرد که به‌کارگیری دوباره تاچ آی‌دی در گوشی‌های پرچم‌دار اپل طی آینده‌ای نزدیک امری بعید به‌نظر می‌رسد.

بر اساس اطلاعات مارک گورمن، تصمیم اپل برای بازگردانی تاچ آی‌دی به مدل‌های معمولی آی‌فون امری تصادفی نبوده است. ظاهرا اپل به تست فناوری تاچ آی‌دی برای مدل‌های جدیدتر آی‌فون پرداخته است. با این‌حال مارک گورمن ادعا می‌کند که پیاده‌سازی این مشخصه در آی‌فون‌های جدید طی آینده‌ای نزدیک چندان محتمل به‌نظر نمی‌رسد. وی گفت: “طی چند سال گذشته پیرامون تصمیم اپل برای بازگردانی تاچ آی‌دی به آی‌فون‌های رده بالا بحث‌های فراوانی مطرح شده است. این شرکت فناوری تاچ آی‌دی یکپارچه با نمایشگر را مورد تست قرار داده و حتی در نظر داشته تا آن‌را روی دکمه پاور گوشی قرار دهد. در حال حاضر معتقدم که آی‌فون‌های آینده کماکان از فیس آی‌دی بهره گرفته و حداقل در آینده‌ای نزدیک شاهد بازگشت دوباره تاچ آی‌دی به آی‌فون‌های پرچم‌دار اپل نخواهیم بود.”

علیرغم حذف تدریجی تاچ آی‌دی از خط تولید آی‌فون، این فناوری کماکان در برخی مدل‌های آی‌پد و آی‌فون SE (به‌عنوان یکی از کلیدی‌ترین مدل‌های آی‌فون) مورد استفاده قرار گرفته است. با این‌حال استفاده از این مشخصه کماکان به دستگاه‌های ارزان‌تر اپل محدود شده است. شایعات در خصوص به‌کارگیری همزمان تاچ آی‌دی و فیس آی‌دی از جانب اپل از مدتی قابل مطرح شده‌اند؛ اما به‌نظر می‌رسد که این فرضیه به این زودی‌ها رنگ واقعیت پیدا نخواهد کرد.

مینگ چی‌کو؛ تحلیل‌گر مشهور مسائل اپل پیش‌تر اعلام کرد که تاچ آی‌دی احتمالا در سال 2025 به آی‌فون‌های اپل بازخواهد گشت. این در حالیست که وی پیش‌تر بازه زمانی نزدیک‌تری را برای تحقق این سناریو در نظر گرفته بود. همچنین راس یانگ؛ تحلیل‌گر موسسه Display Supply Chain Consultants نیز پیش‌تر ادعا کرد که این مشخصه به سری آی‌فون 16 افزوده خواهد شد.

بعلاوه مارک گورمن تاکید کرد که اپل از برگزاری رویداد ماه اکتبر جهت معرفی چند محصول جدید خود برای سال 2022 صرفنظر نموده و در عوض به صدور یک بیانیه مطبوعاتی و رونمایی محصولات جدید از طریق به‌روزرسانی وبسایت خود اکتفا خواهد کرد. اگرچه تاچ آی‌دی در آینده‌ای نزدیک به آی‌فون‌های اپل بازنخواهد گشت؛ اما به گفته مارک گورمن در سال آینده احتمالا شاهد رونمایی از آی‌فون 15 اولترا خواهیم بود؛ هندستی که در طیف برترین مدل‌های آی‌فون طبقه‌بندی خواهد شد.منبع: itresan.com

Get Your Free Instant SEO Audit Now

Improve your seo ranking with porto

Best SEO Features & Methodologies. Better SEO than your competitors

[contact-form-7 404 "یافت نشد"]