وضعیت نگه‌داری خودروهای خارجی وارداتی در مزایده + گالری عکس

Posted by: seyedrezabazyar Comments: 0

وضعیت نگه‌داری خودروهای خارجی وارداتی در مزایده + گالری عکس


مزایده خودروهای خارجی وارداتی قاچاق از هفته قبل آغاز شد؛ وضعیت نگه‌داری این خودروهای گران قیمت در زیر خاک انبارهای گمرک را ببینید.

هفته قبل بود که با خبر شروع مزایده خودروهای خارجی بلاتکلیف روبه‌رو شدیم. تعداد کل این خودروهای وارداتی که به دلیل مشکلاتی مانند ثبت سفارش، در انبارهای گمرک در حال خاک خوردن بودند، ۲۲۴۹ عدد است.

سال ۱۳۹۷ در پرونده‌ای در دادگاه انقلاب که «ثبت سفارش» نام گرفت، قرار بر این شد که این خودروها به مزایده گذاشته شوند تا از تضییع آن‌ها جلوگیری شود. سرانجام ۱۰۶۲ عدد از آن‌ها در روز پنج‌شنبه هفتم مهر ماه، به مزایده گذاشته شدند و تکلیف آن‌ها روز شنبه ۱۶ مهر ماه مشخص می‌شود.

حال با هم نگاهی به وضعیت نگه‌داری این خودروها خواهیم داشت و با گران‌ترین و ارزان‌ترین آن‌ها آشنا می‌شویم؛ اما پیش از آن، چند نکته که شاید دانستن آن‌ها برای شما جالب باشد رو مرور کنیم:

گفته می‌شد مزایده برای عموم آزاد است، ولی تنها کسانی که امضای الکترونیکی دارند، قادر به ثبت پیشنهاد هستند.متقاضیان هنگام ثبت نام باید ۱۵ درصد ارزش خودرو را به عنوان وثیقه واریز کنند. این ارزش توسط کارشناسان مشخص شده است.متقاضیان این خودروهای وارداتی، می‌توانند پیش از از ارائه پیشنهاد، بدو نیاز به ثبت‌نام به انبارها و پارکینگ‌ها مراجعه کنند و این خودروها را حضوراً مشاهده و بررسی کنند.این خودروها در ۹ استان نگه‌داری می‌شوند: بوشهر (بیش از ۹۰ درصد خودروها)، خوزستان، مازندران، هرمزگان، تهران، گیلان، قم، آذربایجان شرقی و فارساین ۱۰۶۲ عدد که به مزایده گذاشته شده‌اند، وضعیت بهتری نسبت به سایر خودروها دارند و از سرقت نشدن قطعات و تجهیزاتشان اطمینان وجود دارد.لیست مدل‌های مختلف و تعداد دقیق از هر مدل خودرو را می‌توانید در مطلبی که لینک آن را در ابتدای متن قرار داده‌ایم، ببینید.خودروهای حاضر در مزایده صفر کیلومتر هستند.این خودروها حداقل ۵ سال در پارکینگ‌ها و انبارهای گمرک درحال خاک خوردن بوده‌اند.تمامی خودروها به شرط رویت و با موتور خاموش تحویل داده می‌شوند؛ یعنی اگر ایرادی در آن‌ها وجود داشته باشد، پس از برنده شدن عودت داده نخواهند شد.موارد مربوط به نقص‌های فنی و ظاهری در قیمت‌گذاری لحاظ شده‌اند.رقم پایه این ۱۰۶۲ خودرو، مجموعاً به ۲۰۳۷ میلیارد تومان می‌رسد؛ هرجند چون مزایده است، طبیعتاً با مبلغ بالاتری به فروش خواهند رسید.مبلغ و منابع حاصل از فروش این خودروهای خارجی تحت مزایده، به خزانه دولت می‌رود.ارزان‌ترین خودرو: سراتو – ۶۷۰ میلیون تومانگران‌ترین خودرو: پورشه ماکان – ۷ میلیاد و ۲۰۰ میلیون تومان (تصویر آن را در عکس کاور مطلب می‌بینید)

گالری عکس خودروهای خارجی وارداتی

پس از این نکات، وقت آن است که سری به وضعیت نگه‌داری این خودروها در انبارهای گمرک بزنیم و تصاویری از این خودروها ببینیم.منبع: itresan.com

Get Your Free Instant SEO Audit Now

Improve your seo ranking with porto

Best SEO Features & Methodologies. Better SEO than your competitors

[contact-form-7 404 "یافت نشد"]