25 درصد آی‌فون‌‌های اپل تا سال 2025 در خاک هندوستان تولید خواهند شد

Posted by: seyedrezabazyar Comments: 0

25 درصد آی‌فون‌‌های اپل تا سال 2025 در خاک هندوستان تولید خواهند شد


محصولات اپل تقریبا به‌طور انحصاری در خاک چین تولید می‌شوند؛ اما این شرکت به‌دنبال تنوع‌بخشی به زنجیره تامین خود است. شیوع فراگیر ویروس کرونا، برنامه‌های اپل در این حوزه را مختل کرد؛ اما اکنون غول کوپرتینویی بار دیگر فعالیت‌های خود در زمینه توسعه زنجیره تامین را از سر گرفته است.

خبرگزاری رویترز طی گزارشی با استناد به اظهارات تحلیل‌گران موسسه JP Morgan ادعا می‌کند که اپل در صدد انتقال 25 درصد از تولید آی‌فون‌های خود به خاک هندوستان تا سال 2025 است. در حال حاضر حدودا 5 درصد از آی‌فون‌های اپل در هندوستان تولید می‌شوند. با این‌حال برنامه انتقال تولید صرفا به گوشی‌های آی‌فون محدود نخواهد بود.

همچنین گزارش اخیر خاطرنشان می‌کند که تولید حدودا 25 درصد از کلیه محصولات اپل شامل آی‌پد، اپل واچ، ایرپادز و کامپیوترهای مک تا سال 2025 به خارج از خاک چین منتقل خواهد شد. در حال حاضر تنها حدودا 5 درصد از محصولات مورد اشاره در خارج از چین تولید می‌شوند. اپل تولید آی‌فون‌ در خاک هندوستان را از سال 2017 آغاز کرده است. این فرآیند با تولید نخستین نسل آی‌فون‌ SE آغاز شد و دستگاه‌های ساخته شده صرفا در بازار محلی عرضه شدند. با این‌حال از آن زمان تا به امروز، تولید مدل‌های جدیدی نظیر آی‌فون 13 نیز در هندوستان آغاز شده و اکنون دستگاه‌های تولیدی در این کشور به سایر مناطق جهان نیز صادر می‌شوند.

بر اساس پیش‌بینی‌ها شرکت فاکسکان طی هفته‌های آینده تولید مدل معمولی آی‌فون‌ 14 در هندوستان را آغاز خواهد کرد. بدین‌ترتیب تولید مدل‌ جدیدتر آی‌فون در خارج از مرز چین طی یک بازه زمانی بسیار کوتاه‌تر از حالت معمول آغاز می‌شود. تولید آی‌فون‌ 13 در هندوستان از ماه آوریل 2022 آغاز شد.

Gokul Hariharan؛ تحلیل‌گر موسسه تحقیقاتی JP Morgan ادعا می‌کند که تولیدکنندگان تایوانی نظیر Hon Hai و پگاترون در انتقال تولید به خاک هندوستان نقشی کلیدی ایفا می‌کنند. همچنین به گفته وی اپل در افق زمانی میان‌مدت تا بلندمدت احتمالا صلاحیت تعدادی از تامین‌کنندگان محلی در هندوستان جهت مشارکت در فرآیند تولید را مورد تائید قرار خواهد داد.

شرکت‌های محلی خواهان مشارکت در تولید آی‌فون‌ هستند. خبرگزاری بلومبرگ اخیرا گزارش داد که هلدینگ هندی Tata Group در حال مذاکره با شرکت ویسترون جهت سرمایه‌گذاری مشترک برای مونتاژ آی‌فون در خاک هندوستان بوده است. ویسترون شرکتی است که پیش‌تر در سال 2017 تولید آی‌فون SE در هندوستان را آغاز کرد.منبع: itresan.com

Get Your Free Instant SEO Audit Now

Improve your seo ranking with porto

Best SEO Features & Methodologies. Better SEO than your competitors

[contact-form-7 404 "یافت نشد"]