تارا برقی، ماشین برقی شیک و در کلاس جهانی، معرفی شد

Posted by: seyedrezabazyar Comments: 0

تارا برقی، ماشین برقی شیک و در کلاس جهانی، معرفی شد


تارا برقی، خودروی شیک و جذابی که ابتدای شهریور ماه امسال، در نمایشگاه تحول صنعت خودرو رونمایی شد، به طور رسمی معرفی شد.

خودروی برقی مزایای خاص خودش را دارد که باعث می‌شود شرکت‌های متعددی به این فکر بی‌افتند که آینده صنعت خودرو، به ماشین برقی ختم می‌شود.

خودروهای برقی آلودگی‌های زیست‌محیطی ناشی از حمل و نقل را به حداقل می‌رسانند. از سوی دیگر، می‌دانیم که سوخت‌های فسیلی، پایان‌پذیر هستند و سوخت پاک به حساب نمی‌آیند؛ پس عدم وابستگی خودروهای برقی به سوخت‌های قسیلی، یک مزیت قابل توجه به شمار می‌رود.

شرکت‌های مختلف خودروسازی در تمام دنیا، طی سال‌های اخیر به فکر ساخت خودروهای برقی افتاده‌اند. خوشبختانه در بازار داخلی هم به نظر می‌رسد که شرکت‌هایی به این موضوع اهمیت می‌دهند و هدف آن‌ها پیشروی در این زمینه است.

رونمایی از تارا برقی

شرکت ایران خودرو، تابه‌حال خودروی برقی وارد بازار نکرده بود و اکثر اخبار پیرامون این شرکت در رابطه با تولید ماشین برقی، در حد شایعه و گمان بوده‌ است.

در نمایشگاه تحول صنعت خودرو که در تاریخ ۵ شهریور ماه سال ۱۴۰۱ برگزار شد، ایران خودرو از تارا در نسخه برقی رونمایی کرد. طبق گفته‌ها، قرار شده است که اگر زیرساخت‌های شهری همراهی کنند، این خودرو به تولید انبوه برسد که طبق گفته مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو، مشتریان می‌توانند از طریق شرکت خودروی سفارشی ایران خودرو (فروشگاه اینترنتی آپکو)، اقدام به سفارش و خرید این محصول کنند. البته او گفت احتمالاً میزان تولید در ابتدا، به علت نبود زیرساخت‌های مورد نیاز، پایین خواهد بود؛ ولی پس از فراهم شدن زیرساخت مورد نیاز در سطح شهر، تولید این خودرو افزایش خواهد یافت.

مشخصات فنی تارا برقی

از نظر ظاهری اگر نگاه کنیم، نسخه برقی خودروی تارا، تفاوتی با نسخه بنزینی آن ندارند. در قسمتی بعد نگاهی به مشخصات فنی آن داشته باشیم:

توان: ۸۰ کیلووات ساعت نامی (۱۰۷ اسب بخار) و ۱۲۰ کیلووات ساعت پیک (۱۶۰ اسب بخار)گشتاور: ۳۰۰ نیوتن مترباتری: ۴۵ کیلووات لیتیومیپیمایش با یک بار شارز: ۳۰۰ کیلومترحداکثر دور موتور: ۹ هزار دور بر دقیقهزمان صفر تا صد: ۹ ثانیهحداکثر سرعت: ۱۴۰ کیلومتر بر ساعتشارژ سریع ۲۰ دقیقه‌ای

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو، مهدی خطیبی، ادعا می‌کند که این محصول در سطح روز جهانی است و از نظر مشخصات فنی، توانایی رقابت با خودروهای هم‌کلاس خود را دارد.منبع: itresan.com

Get Your Free Instant SEO Audit Now

Improve your seo ranking with porto

Best SEO Features & Methodologies. Better SEO than your competitors

[contact-form-7 404 "یافت نشد"]