هش‌ریت و درجه سختی ارزهای جایگزین اتریوم برای ماینرها چندین برابر شد!

Posted by: seyedrezabazyar Comments: 0

هش‌ریت و درجه سختی ارزهای جایگزین اتریوم برای ماینرها چندین برابر شد!


بعد از ادغام اتریوم و حذف بخش ماین، هش‌ریت و درجه سختی ارزهای جایگزین که هنوز قابلیت ماین شدن را دارند، چندین برابر شد!

اتریوم یکی از پرطرفدارترین ارزهای دیجیتال چند سال اخیر است که با ماین شدن توسط کارت گرافیک‌ها تولید می‌شد. یعنی ماینرها با استفاده از قدرت پردازشی کارت گرافیک‌ها ارز دیجیتال به دست می‌آوردند. این فرآیند به قدری سودده بود که تعداد افراد زیادی را جذب خود کرد و تبدیل به یک صنعت بزرگ شد!

در چند سال گذشته، اتریوم قصد داشت تا با انجام ادغامی، این فرآیند را تغییر داده و دیگر قابل استخراج نباشد. این اتفاق در چند روز گذشته رخ داد و هم‌اکنون تعداد زیادی ماینرها وجود دارند که نمی‌دانند با کارت گرافیک‌های خود چه کنند. برخی دست به فروش قطعات زدند که باعث شد قیمت کارت گرافیک‌ها به شدت افت کند و برخی دیگر به سمت دیگر ارزها هجوم آوردند.

میلیون‌ها ماینر در دنیا وجود دارند که تقریبا هر کدام، از چندین و چند کارت گرافیک استفاده می‌کنند. این اعداد و ارقام، بزرگی و ابعاد این جامعه بلاتکلیف را نشان می‌دهد. هیچ یک از دیگر ارزهای دیجیتال قابل ماین، در اندازه اتریوم سودده نیستند. به‌همین علت اکثر ماینرها با اتریوم کار می‌کردند و حالا که اتریوم قابل ماین نیست، میان تعداد زیادی از ارزها پخش شده‌اند.

این هجوم به سمت دیگر ارزها باعث شده تا این ارزها رکوردهای بزرگی را در شبکه خود ثبت کنند. برای مثال شبکه اتریوم کلاسیک، هش‌ریت 7 برابری را برای خود ثبت کرد.

در ادامه به مقایسه هش‌ریت و درجه سختی 4 ارز محبوب، در قبل و بعد از زمان ادغام می‌پردازیم.

هش‌ریت

هش‌ریت (Hashrate) عددی است که با آن قدرت استخراج هر قطعه را با آن می‌سنجند. هش‌ریت شبکه عددی است که مجموع هش‌ریت تمام ماینرهای عضو شبکه را که مشغول استخراج آن ارز هستند، نشان می‌دهد.

نام ارز

هش‌ریت در سپتامبر

هش‌ریت در آگوست

Ethereum Classic

267 تراهش بر ثانیه

31 تراهش بر ثانیه

Ravencoin

21 تراهش بر ثانیه

2.5 تراهش بر ثانیه

Ergo

162 تراهش بر ثانیه

11 تراهش بر ثانیه

CFX

3.3 تراهش بر ثانیه

0.7 تراهش بر ثانیه

همان‌طور که در جدول می‌بینید تمام این ارزها، افزایش چند برابری را ثبت کردند. افزایش هش‌ریت باعث افزایش درجه سختی می‌شود که در ادامه به بررسی آن خواهیم پرداخت.

درجه سختی

درجه سختی (Difficulty) نشان‌دهنده این است که به‌دست آوردن هش درست و دریافت پاداش ارز دیجیتال، تا چه میزان سخت و زمان‌بر است. این معیار رابطه مستقیمی با هش‌ریت دارد و در صورت افزایش هش‌ریت، افزایش می‌یابد.

نام ارز

درجه سختی در سپتامبر

درجه سختی در آگوست

Ethereum Classic

3.3P

0.4P

Ravencoin

292K

35K

Ergo

21P

1.4P

CFX

1.7T

0.3T

واضح است که افزایش درجه سختی در این شرایط باعث می‌شود سود ماینرها کاهش یابد. هجوم آوردن این تعداد ماینر به شبکاتی که آمادگی هندل این تعداد را ندارند، باعث شده تا فاصله زیادی تا پیدا شدن ارزهای جایگزین اتریوم داشته باشیم که بتوانند جای خالی اتریوم را پر کنند.منبع: itresan.com

Get Your Free Instant SEO Audit Now

Improve your seo ranking with porto

Best SEO Features & Methodologies. Better SEO than your competitors

[contact-form-7 404 "یافت نشد"]