با حکم رئیسی، معاون جدید علمی و فناوری ریاست جمهوری انتخاب شد

Posted by: seyedrezabazyar Comments: 0

با حکم رئیسی، معاون جدید علمی و فناوری ریاست جمهوری انتخاب شد


چندی پیش خبری مبنی بر استعفای سورنا ستاری از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری منتشر شد. البته این خبر به صورت رسمی تایید نشد ولی حالا با معرفی روح‌الله دهقانی فیروزآبادی در این سمت، به پایان دوره نه ساله او در معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری رسیدیم.

سورنا ستاری در تاریخ ۱۳ مهر ۱۳۹۲ و همزمان با روی کار آمدن دولت یازدهم با حکم حسن روحانی به عنوان معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری منصوب شد. پس از روی کار آمدن دولت سیزدهم، اخباری مبنی بر کناره‌گیری او از این سمت وجود داشت اما با گذشت بیش از یک سال از روی کار آمدن دولت جدید، ستاری همچنان به عنوان معاون علمی و فناوری رئیس جمهور به فعالیت خود ادامه داد تا اینکه در روز بیست و سوم شهریور، خبر استعفای او به صورت غیررسمی اعلام شد.

سورنا ستاری، فرزند شهید منصور ستاری دوره‌های کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری مهندسی مکانیک را در دانشگاه صنعتی شریف گذرانده و از سال ۱۳۸۷ عضو هیات علمی و هم اکنون دانشیار این دانشگاه است.

اما روح‌الله رهقانی فیروزآبادی معاون جدید علمی و فناوری ریاست جمهوری، عضو هیات علمی دانشگاه صنعتی شریف با درجه دانشیار است، او استاد دانشکده مهندسی هوافضا بوده که در این رشته در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا در دانشگاه صنعتی شریف تحصیل کرده و بعد به عضویت هیات علمی این دانشگاه درآمده است.

دهقانی فیروزآبادی چند ماهی می‌شود که به سمت ریاست جهاد دانشگاهی انتخاب شده و به فعالیت مشغول است.

او به تازگی به حکم ابراهیم رئیسی به عنوان معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری انتخاب شد. در حکم روح‌الله دهقانی فیروزآبادی آمده: امید است با اتکال به خداوند متعال و اهتمام به عدالت مجوزی، روحیه انقلابی، مردم‌داری، پاک دستی، فسادستیزی، قانون‌مداری و مفاد عهدنامه مدیران دولت مردمی، با برنامه‌ریزی و حرکت جهادی برای تحقق منویات مقام معظم رهبری در حوزه علم و فناوری در پیشبرد اهداف دولت مردمی و ایران قوی مجدانه کوشا باشید.منبع: itresan.com

Get Your Free Instant SEO Audit Now

Improve your seo ranking with porto

Best SEO Features & Methodologies. Better SEO than your competitors

[contact-form-7 404 "یافت نشد"]