خرید CDN ایرانی برای بهبود سئوی وب‌سایت

Posted by: seyedrezabazyar Comments: 0

خرید CDN ایرانی برای بهبود سئوی وب‌سایت


بهینه‌سازی موتور جستجو (سئو – SEO) یکی از مهم‌ترین معیارهای بازاریابی دیجیتال برای تمامی وب‌سایت‌ها محسوب می‌شود؛ داشتن سئوی خوب برای وب‌سایت علاوه بر افزایش رتبه در گوگل، موجب رشد ترافیک ورودی و افزایش تعداد مشتری می‌شود. استراتژی‌ها و سرویس‌های مختلفی برای بهبود سئو وجود دارد، که یکی از این سرویس‌ها، استفاده از شبکه توزیع محتوا (CDN) است.

CDN چیست؟

CDN مخفف عبارت Content Delivery Network به معنی شبکه تحویل محتوا است. این شبکه شامل تعداد زیادی سرور متصل به هم در سراسر دنیا است که وظیفه‌ی توزیع و تحویل محتوای وب‌سایت‌ها را برعهده دارند. با ذخیره کردن محتوای وب‌سایت در سرورهای CDN، کاربران از سراسر جهان می‌توانند محتوای مورد نظر خود را از نزدیک‌ترین سرور دریافت کنند. فاصله فیزیکی بین کاربر و سرور در سرعت تحویل محتوا تأثیر مستقیمی دارد؛ بدین صورت که هر چقدر این فاصله کم‌تر باشد، محتوای موردنظر سریع‌تر به کاربر تحویل داده می‌شود.

CDN چگونه کار می‌کند؟

هر صفحه‌ی وب از عناصر و فایل‌هایی مانند تصاویر، ویدیوها، html، css و javascript تشکیل شده است که با کش شدن در سرورهای CDN، به تمامی کاربران در مناطق مختلف نزدیک شده و در نتیجه سریع‌تر به آن‌ها تحویل داده می‌شوند. بدین ترتیب، کاربران دیگر نیازی به منتظر ماندن برای بارگیری محتوای موردنظرشان ندارند و می‌توانند فعالیت‌هایی همچون تماشای آنلاین فیلم، دانلود نرم افزار، بررسی آنلاین موجودی حساب بانکی، یا انجام انواع تراکنش‌ها را با کم‌ترین تأخیر انجام ‌دهند.

مزایای استفاده از CDN

استفاده از سرویس CDN علاوه بر افزایش سرعت، مزایای دیگری را نیز می‌تواند برای وب‌سایت شما فراهم ‌کند که در ادامه به برخی از آن‌ها اشاره می‌کنیم:

بهینه‌سازی فایل و تصویر: CDN می‌تواند به طور هوشمند و بدون تغییر کیفیت، فایل‌ها را فشرده‌سازی کند و از این طریق سرعت انتقال آن‌ها را افزایش دهد.قابلیت اطمینان و پایداری: CDN از سرورهای متعددی تشکیل شده است که در چندین مرکز داده قرار گرفته‌اند. بنابراین، اگر یک سرور، یک مرکز داده یا حتی یک منطقه کامل از مراکز داده از کار بیفتد، سرویس‌‌دهی به کاربران متوقف نمی‌شود.امنیت: CDN با داشتن الگوریتم‌های امنیتی قوی و توزیع متناسب ترافیک وب‌سایت‌ می‌تواند در مقابل حملات سایبری، از جمله انواع حملات DDoS پایداری خود را حفظ کرده و آن‌ها را خنثی کند.مقرون به صرفه: استفاده از سرویس CDN باعث صرفه‌‌جویی در هزینه‌های شرکت در زمینه سرمایه‌گذاری در زیرساخت‌های IT شده و با کم‌ترین هزینه، مزایای زیادی از جمله بهینه‌سازی سئو را برای وب‌سایت‌ها فراهم می‌کند.

برای آشنایی با سایر مزایای CDN کلیک کنید: مزایای مهم CDN

CDN چگونه به افزایش رتبه سئو کمک می‌کند؟

بر اساس به‌روزرسانی الگوریتم گوگل، “سرعت صفحه” یکی از اصلی‌ترین معیارهای رتبه‌بندی سئو تعریف شده است. همچنین، این معیار به طور غیر مستقیم بر روی نرخ پرش (Bounce Rate) و کاهش زمان ماندگاری کاربر در وب‌سایت، تأثیر می‌گذارد. سرویس CDN می‌تواند سرعت بارگزاری صفحات وب را به طور قابل توجهی افزایش داده و وب‌سایت شما را در صدر فهرست‌بندی نتایج موتور جستجو نشان دهد.

به طور کلی، CDN با ارائه موارد زیر افزایش رتبه‌ی سئوی وب‌سایت شما را تضمین می‌کند:

زمان بارگذاری سریع‌تر وب‌سایتبهینه‌سازی تصاویرفشرده‌سازی فایلامنیت در برابر حملات سایبریحذف محتوای تکراری با استفاده از الگوریتم‌های کش

از کدام CDN برای وب‌سایت خود استفاده کنیم؟

ارائه‌دهندگان خدمات ابری مختلفی در سراسر جهان – از جمله ایران – سرویس CDN خود را با ویژگی‌ها و امکانات گوناگون در اختیار مشتریان قرار می‌دهند. بهترین سرویس CDN باید چند ویژگی داشته باشد:

سریع‌تر از سرور اصلی (هاست) باشد.به تعداد کافی مراکز داده و پاپ‌سایت در مناطق پر ترافیک داشته باشد.در تحویل فایل‌های کم حجم (مثلا 5 کیلوبایت) خوب عمل کند.امکان رسیدگی به بار کاری حجیم و بزرگ را داشته باشد.تأخیر ناشی از فاصله‌ی جغرافیایی را تا حد امکان کاهش دهد.

مدیران وب‌سایت‌ها باید با توجه به شرایط و نیازهای کاری خود بهترین ارائه‌دهنده‌ی سرویس CDN را انتخاب کنند. یکی از مواردی که برای انتخاب ارائه‌دهنده‌ی CDN باید در نظر گرفته شود، مکان جغرافیایی کاربران وب‌سایت است.

وب‌سایت‌های ایرانی که بیشترین کاربران آن‌ها نیز در داخل ایران حضور دارند، بهتر است ارائه‌دهنده‌ای را انتخاب کنند که علاوه بر پاپ‌سایت خارجی، پاپ‌سایت‌هایی در داخل شهرهای مختلف ایران نیز داشته باشند. یکی از بهترین ارائه‌دهندگان سرویس CDN ایرانی، اَبر دِراک است که علاوه بر فراهم نمودن تمامی ویژگی‌های ذکر شده در بالا، به خوبی نقاط داخلی ایران را پوشش می‌دهد.

مزایای خرید سرویس CDN اَبر دِراک:

بهبود رتبه سئو با افزایش سرعت بارگذاری صفحات وب، کاهش تأخیر و فشرده‌سازی فایل‌ها و تصاویرجلوگیری از حملات DDoSفعالسازی گواهینامه SSL رایگانپایداری وب‌سایت در زمان مواجهه با ترافیک ورودی شدیدپشتیبانی 24 ساعتهامکان استفاده از سایر خدمات اَبر دِراک با یک پنل مشترک، مانند ذخیره‌سازی، استریم مدیا، سرور ابری و… .

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره‌ی اَبر دِراک کلیک کنید: سرویس CDN اَبر دِراکمنبع: itresan.com

Get Your Free Instant SEO Audit Now

Improve your seo ranking with porto

Best SEO Features & Methodologies. Better SEO than your competitors

[contact-form-7 404 "یافت نشد"]