لی جون: شیائومی در زمانی مناسب به رقابت تولید خودروهای برقی وارد شده است

Posted by: seyedrezabazyar Comments: 0

لی جون: شیائومی در زمانی مناسب به رقابت تولید خودروهای برقی وارد شده است


پیش از این گزارشات متعددی منتشر شد که نشان می‌داد کمپانی شیائومی به‌دنبال توسعه کسب‌وکار خود به سوی تولید اتومبیل‌های برقی خودران است. حتی این شرکت چینی حدودا 2 ماه قبل فناوری پایلوت خود برای اتومبیل‌های خودران را به معرض نمایش گذاشت. لی جون؛ مدیرعامل شیائومی معتقد است که غول فناوری چینی دقیقا در زمانی مناسب به میدان رقابت برای تولید خودروهای برقی وارد شده است؛ حتی اگر شرکت تسلا از حدودا 10 سال قبل در این بازار یکه‌تازی کرده باشد.

اظهارات مدیرعامل شیائومی کاملا جاه‌طلبانه به‌نظر می‌رسند. حتی وی در یکی از کتاب‌های خود اعلام می‌کند که بازار خودروهای برقی تنها انتخاب و مسیر پیش روی شرکت است. گزارش مالی 3 ماهه گذشته شیائومی نشان می‌دهد که تیم تحقیق و توسعه این شرکت اکنون شامل بیش از 1000 کارمند است. بعلاوه تلاش‌های کمپانی در زمینه خودروهای برقی حدودا 88.3 میلیون دلار برای شیائومی هزینه در بر داشته است.

بر اساس پیش‌بینی‌ها تولید انبوه نخستین خودرو برقی شیائومی در 6 ماهه نخست سال 2024 آغاز خواهد شد. همچنین این محصول احتمالا در کارخانجات تحت مالکیت شیائومی تولید می‌شود. در واقع برخی گزارشات ادعا می‌کنند که شیائومی کار روی نمونه اولیه مهندسی را به پایان رسانده و وارد مرحله یکپارچه‌سازی نرم‌افزار شده است.

برخی افراد آگاه معتقدند که اولین خودرو تولیدی شیائومی یک سدان مجهز به سیستم LiDAR با قیمتی در حدود 300 هزار یوان (43 هزار دلار) خواهد بود. از سوی دیگر برخی افراد دست‌اندرکار ادعا می‌کنند که این خودرو در چندین مدل مختلف با قیمت‌گذاری در بازه 200 هزار تا 300 هزار یوان (29 هزار الی 43 هزار دلار) روانه بازار خواهد شد.منبع: itresan.com

Get Your Free Instant SEO Audit Now

Improve your seo ranking with porto

Best SEO Features & Methodologies. Better SEO than your competitors

[contact-form-7 404 "یافت نشد"]