اسناد جدیدی از طرح صیانت تصویب شد

Posted by: seyedrezabazyar Comments: 0

اسناد جدیدی از طرح صیانت تصویب شد


طبق اطلاعاتی که در توییتر منتشر شده، ترکیب اعضای تصمیم گیرنده طرح صیانت تصویب شده و تنها مراحل اجرایی آن باقی مانده است.

محمد کشور، کارشناس فناوری اطلاعات در توییتر خود از تصویب بخشی از طرح صیانت در شورای عالی فضای مجازی به ریاست رئیس جمهور خبر داد. وی در توییتر خود نوشت: در بخشی از طرح موسوم به طرح صیانت (بر اساس نسخه 9 بهمن به نام نظام تنظیمگری) که شامل اعضا و اختیارات کمیسیون عالی تنظیم مقررات بوده و برای تصویب به شورای عالی فضای مجازی ارجاع شده بود، توسط این شورا به تصویب رسید و برای اجرا ابلاغ شد.

به این ترتیب کمیسیون عالی تنظیم مقررات با ترکیب اعضا و وظایف کاملا متفاوت نسبت به گذشته در با نام کمیسیون ملی تنظیم مقررات فضای مجازی کشور ایفای نقش می‌کند.

طبق اسناد مشخص شده، ترکیب اعضای کمیسیون عالی تنظیم مقررات فضای مجازی کشور شامل:

دبیرشورای عالی و رئیس مرکز ملی فضای مجازی کشورمعاون مربوط در مرکز ملی فضای مجازی کشورنماینده رئیس مجلس شورای اسلامی (یا رئیس کمیسیون مرتبط با تایید رئیس مجلس شورای اسلامی)نماینده رئیس قوه قضاییهنماینده وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعاتنماینده وزارت اطلاعاتنماینده وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامینماینده سازمان صداو سیما جمهوری اسلامی ایراننماینده سپاه پاسداران انقلاب اسلامینماینده فرماندهی انتظامی جمهوری اسلامی ایراندو نفر عضو حقیقی شورای عالی فضای مجازی کشور به پیشنهاد رئیس کمیسیون و تصویب شورای عالینماینده دستگاه مورد و با حق رای

ترکیب این کمیته شباهت زیادی به کارگروه تعیین مصادیق مجرمانه دارد اما تفاوت‌هایی هم دیده می‌شود، به عنوان مثال دادستان کل کشور، نماینده وزیر علوم و تحقیقات و نماینده وزیر دادگستری در لیست اعضای کمیسیون عالی تنظیم مقررات فضای مجازی دیده نمی‌شوند، همچنین افرادی مانند نماینده سپاه پاسداران و رئیس قوه قضاییه در کارگروه تعیین مصادیق مجرمانه جای ندارند اما در فهرست طرح صیانت هستند.منبع: itresan.com

Get Your Free Instant SEO Audit Now

Improve your seo ranking with porto

Best SEO Features & Methodologies. Better SEO than your competitors

[contact-form-7 404 "یافت نشد"]